Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Huzurevi – kısa süreli konaklama

Hastalıktan veya detaylı muayenelerden sonra egzersize ihtiyacınız varsa, huzurevinde kısa süreli konaklama başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tanım

Huzurevinde kısa süreli konaklama için, örneğin hastalıktan veya detaylı muayenelerden sonra egzersize ihtiyacınız varsa başvurabilirsiniz. Üç tür kısa süreli konaklama vardır:

  • günlük konaklama (en az 24 saat)
  • günlük konaklama
  • gece konaklaması

Hizmet bedeli

Belediye, sakinlerden bir bedel talep edebilir. Bedel resmi yönetmeliklerde belirtilmiştir (bakınız: Yasalar ve direktifler).

Hizmet kılavuzu – hizmet sunum ve alımlarının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler

Huzurevinde kısa süreli konaklama başvurusunda yardım için belediye ile iletişime geçebilirsiniz veya ihtiyacınız olduğunda başkalarından size yardım etmesini isteyebilirsiniz. Sizin adınıza bir başkası başvuruda bulunacak ise, bunun için vekalete sahip olması gerekir.

Ekler

Sizin için başka bir kişi başvuruda bulunacak ise, bir vekaletname eklemeniz gerekir.

Dosya inceleme

Belediye, meseleyi çözmek için gerekli bilgileri toplayacaktır. Normal olarak bir ev ziyareti yapıyoruz. Bundan sonra bir karar alınır. Genellikle kararla birlikte aynı zamanda bir gerekçe de alırsınız. Karardan memnun olmadığınız zaman, mümkün olursa her zaman bir gerekçe alacaksınız. Gerekçe eklenmemiş ise, karara itiraz süresi dolmadan önce belediyeye başvurarak bunu elde edebilirsiniz.

Dosya inceleme süresi

Belediye konuyu en kısa zamanda ele almalıdır. Konunun bir ay içinde çözüme kavuşturulamaması durumunda, bunun nedenleri yazılı olarak açıklanacaktır. Ayrıca, kararın muhtemelen ne zaman verileceği hakkında da bilgilendirileceksiniz.

İtiraz olanağı

Karardan memnun kalmazsanız, bunu aldıktan sonra üç hafta içinde belediye nezdinde itirazda bulunabilirsiniz. Neden memnun olmadığınızı ve kararın neden değişmesi gerektiğini düşündüğünüzü açıklayınız. Rehberliğe ihtiyacınız varsa, belediye ile iletişime geçebilirsiniz. Belediye kararında ısrar ederse, valiliği nezdinde itiraz edebilirsiniz.

Ayrıca hizmet performansı hakkında da itirazda bulunabilirsiniz. İtiraz, belediyeye veya doğrudan hizmet sağlayıcısına gönderilecektir.

Tjenesten oppdatert: 11.05.2020 13:33