Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Fiziksel Engelliler için Ulaşım Hizmeti (TT-düzenlemesi)

Tanım

Fiziksel engelliyseniz ve herkes gibi çeşitli etkinliklere katılmak için kapıdan kapıya ulaşıma ihtiyacınız varsa, TT-kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Kart belli sayıda seyahati karşılar ve her seyahat için kendi payınıza düşen bir miktarı ödersiniz. TT-düzenlemesi, sosyal sigortaların karşıladığı hastanın nakli, doktor ziyareti ya da başka seyahatler için kullanılamaz. Yerel bazda boş zamanı değerlendirme faaliyetlerine katılma maksatlı seyahatler için kullanılır.

Kriterler/Koşullar

Belediyenin toplu taşıma hizmetlerinden yararlanmakta güçlük çekiyorsanız.

Broşürler, belgeler, haritalar vb.

İşbirliği ortakları

Fiziksel Engelliler için ulaşım hizmetinden il belediyesi sorumludur.

Hizmet kılavuzu – hizmet sunum ve alımlarının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler

TT-kartı almak için il belediyesiyle irtibata geçebilirsiniz.

Ekler

Doktor raporu.

Dosya inceleme

İl belediyesi, dosya hakkında gerekli bilgileri toplayacaktır. Daha sonra bu bilgiler doğrultusunda resmi bir karar alınır. Genellikle karar gerekçeli olarak sunulur. Karardan memnun kalmamanız gibi bir durumun ortaya çıkacağı düşünüldüğünde size her zaman için bir gerekçe sunulacaktır. Eğer gerekçeli karar elinize geçmezse, karara itiraz süresinin bitiminden önce belediyeye başvurunuz.

Dosya inceleme süresi

İl belediyessi dosyanızı en kısa sürede inceleyecektir. Dosyanız bir ay içersinde karara bağlanmazsa, bu durumun neden kaynaklandığıyla ilgili yazılı bir açıklama size ulaştırılacaktır. Aynı zamanda, kararın ne zaman çıkacağıyla ilgili olarak da bilgilendirileceksiniz.

İtiraz olanağı

Karar elinize geçtikten sonraki üç hafta içersinde itirazda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu kararı alan makama gönderilecektir. İtirazınızda, kararda nelerin değiştirilmesini istediğinizi ve gerekçelerinizi belirtin. İl belediyesi size bu konuda yardımcı olabilir.

Tjenesten oppdatert: 11.05.2020 15:47