Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Ensest Merkezi

Ensest Merkezi, buna maruz kalmış ya da cinsel taciz ve ensest ile ilgili soruları olanlar için sır saklama yükümlülüğü kapsamında verilen ücretsiz bir hizmettir.

Tanım

Bir Ensest Merkezine doğrudan başvurabilirsiniz. Personelin sır saklama yükümlülüğü vardır ve teklif ücretsizdir. Ensest Merkezi, çocuk iken ensest ve cinsel tacize maruz kalmış olan yetişkinler ve gençlere hizmet vermektedir. Ayrıca veliler ve müstakbel eşler de ensest merkezine başvurabilirler. Ensest Merkezi, eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yoluyla da önleyici faaliyetlerde bulunmaktadır.

Ensest Merkezi diğerlerinin yanı sıra aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır: 

  • Bireysel sohbetler
  • Başkalarıyla ilişki kurma eğitimi  
  • Duyguların başkalarıyla birlikte ele alındığı kendi kendine yardım grupları. Katılımcılar süreçlerde birbirlerine yardımcı olurlar – hem katı kalıpların dışına çıkmak hem de kendi hayatları için sorumluluk almak için  

Hedef Kitle

  • Ensest ve cinsel tacize maruz kalmış olan kişiler 
  • Tacize uğrayan çocukların ebeveynleri ve akrabaları

İşbirliği ortakları

Ensest merkezinin işletilmesi için devlet ve belediye yardımları verilir. Ensest merkezi, belediyenin olağan faaliyetlerinin bir parçası değildir, ancak devlet teşvikleri için başvuran ve ensest merkezi bütçesini onaylayan belediyedir.

Tjenesten oppdatert: 04.05.2020 22:02