Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Evde uyarlama için yardım

Evinizde özel bir uyarlamaya ihtiyacınız varsa, örneğin engelli olduğunuz için, masrafların tamamen veya kısmen karşılanması için belediyeye yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Tanım

Evinizde özel bir uyarlamaya ihtiyacınız varsa, masrafların tamamen veya kısmen karşılanması için belediyeye yardım başvurusunda bulunabilirsiniz. Yardım, sahip olduğunuz evde özel bir uyarlama yapmanız veya ev satın almanız için verilir. Devlet Konut Bankasına, önceden planlama ve analiz için başvurmak da mümkündür.

Hedef Kitle

Engelli kişiler

Kriterler/Koşullar

Uyarlama için özel ihtiyacınız ve ev halkının toplam malvarlığının bir değerlendirmesi yapılır.

İşbirliği ortakları

Devlet Konut Bankası

Hizmet kılavuzu – hizmet sunum ve alımlarının nasıl yapıldığıyla ilgili bilgiler

En kolay yolu kayıt yaptırmanız ve başvuruyu elektronik olarak göndermektir. Belediye size başvuru formunu doldurmakta yardımcı olabilir.

Ekler

Ekler başvuru formunun 8. maddesinde belirtilmiştir.

Dosya inceleme

Belediye, meseleyi çözmek için gerekli bilgileri toplayacaktır. Bundan sonra bir karar alınır. Genellikle kararla birlikte aynı zamanda bir gerekçe de alırsınız. Karardan memnun olmadığınız zaman, mümkün olursa her zaman bir gerekçe alacaksınız. Gerekçe eklenmemiş ise, karara itiraz süresi dolmadan önce belediyeye başvurarak bunu elde edebilirsiniz.

Dosya inceleme süresi

Belediye konuyu en kısa zamanda ele almakla yükümlüdür. Konunun bir ay içinde çözüme kavuşturulamaması durumunda, bunun nedenleri ile birlikte kararın tahminen ne zaman alınacağına dair yazılı bir cevap alacaksınız.

İtiraz olanağı

Karardan memnun değilseniz, bunu aldıktan sonra üç hafta içinde itiraz edebilirsiniz. Neden memnun olmadığınızı ve kararın neden değişmesi gerektiğini düşündüğünüzü açıklayınız. Gerekirse, bunu yeni açıklamalar ile gerekçelendirin. İtiraz makamı, belediyenin kendi itiraz kuruludur.

Tjenesten oppdatert: 11.05.2020 15:41