Hopp til toppmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Geçici konut teklifi

Uyuyacak ve ertesi gün kalacak bir yeriniz yoksa belediye size kalmak için geçici bir yer bulmanıza yardımcı olacaktır.

Tanım

Acilen bir eve ihtiyacınız varsa ve bunu kendi başınıza bulamıyorsanız, belediye sizin için geçici bir konaklama yeri bulmakla yükümlüdür. Çocuklu aileler, çocuklar ve gençlere uygun bir konaklama yeri sunulmalıdır. Bu, başka şeylerin yanı sıra, teklifin temel olarak uyuşturucu bağımlıları için geçerli olmadığı anlamına geliyor (aşağıdaki belediye konutları bağlantısına bakınız).

Kriterler/Koşullar

Konuta acil bir durumda ihtiyacınız vardır.

Hizmet bedeli

Hizmet ücretsizdir, ancak eğer gücünüz varsa, kiranın bir kısmını kendiniz ödeyebilirsiniz.

Yasalar

Bu, kanunen verilmesi gereken bir hizmettir. Bakınız: Çalışma ve Yardım Kurumu Sosyal Hizmet Kanunu § 27 Geçici konut teklifi

Forvaltningsloven
Sosialtjenesteloven

Dosya inceleme süresi

Çalışma ve Yardım Kurumu Ofisi konuyu en kısa zamanda ele almalıdır. Geçici konut ile ilgili acil durumlarda işlemlerin genellikle gün içinde tamamlanması gerekecektir.

İtiraz olanağı

Çalışma ve yardım kuruluşu başvurunuzu reddederse, bununla ilgili bildiriyi aldıktan sonra üç hafta içinde itirazda bulunabilirsiniz. Neden memnun olmadığınızı ve kararın neden değişmesi gerektiğini düşündüğünüzü açıklayınız. Rehberliğe ihtiyacınız varsa, çalışma ve yardım kuruluşu ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışma ve yardım kuruluşu kararında ısrar ederse dava, itirazınızın onaylanıp onaylanmayacağına karar verecek olan valiliğe gönderilecektir. 

Tjenesten oppdatert: 08.05.2020 14:05